De belangrijkste voordelen van de RGK

Solide constructie

Betrouwbare knecht

Lange Levensduur

Al meer dan 70 jaar

Lage onderhoudskosten

Comeback voor de RGK

Leek met het verdwijnen van de grupstallen ook de RGK weg te stoffen? Niets is minder waar. In stallen met primaire scheiding van mest wordt de dikke fractie naar buiten gebracht. En wat is er mooier dan de dikke fractie op een RGK af te laten storten, om het zo in een overdekte mestopslag of container te kunnen draaien.

Rondgaand Ketting Systeem

Meer dan 70 jaar terug werkte Jan Oostwouder bij een boer waar hij mest uit de grupstallen schepte. Hij dacht, dat moet toch makkelijker kunnen? Dit leidde tot het eerste product van JOZ: het rondgaand ketting systeem.

Door middel van het RGK werd de mest uit de grup automatisch afgevoerd naar een verzamelpunt. Het zware handwerk was verleden tijd. Na verloop van tijd kwamen de ligboxenstallen en bleven er steeds minder grupstallen over. Toch bleef het RGK.

Het RGK van JOZ wordt wereldwijd toegepast voor het afvoeren van vaste mest. Tegenwoordig wordt het systeem vaak ingezet in combinatie met JOZ mestschuiven. De schuiven storten de vaste mest op het RGK, die de mest afvoert naar de opslagplaats.

Het systeem is uiterst geschikt voor strostallen en stallen met stapelbare mest. Dit geldt niet alleen voor koeienstallen, maar ook zeker voor bijvoorbeeld varkens- en paardenstallen.

Om de mest op een mooie hoge bult te krijgen in de opslag, kun je kiezen voor een opvoergoot aan het eind van het RKG. Deze is leverbaar van 6 tot en met 12 meter.